Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
2nd Grade 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Helena Valley
116 B Keeler 34  R Cannell 4/31 AJ Diss 3/40 J Bibby 2/26
def by Ellenbrook
5/205 J Leunig 96 J Portelli 61  M Gray 3/37
Helena Valley Recreation Garden 
5th Grade 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Coolbinia
77  S Angel 6/15
and 9/119  B Saunders 3/28 H Lines 3/28 S Angel 2/33
def by Ellenbrook
117 B Saunders 28  
and 119 C Semmens 25  
Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 1) 
B Grade One Day 6 16 Nov 19 Bayswater
199 Y Fida 80  W Senekal 3/34 S Saunders 2/25 J Wenden 2/41
def by Ellenbrook
8/205(dec) W Senekal 57 S Saunders 42 J Decinque 30  Y Fida 2/24 TR Deyl 2/34 A Agate 2/35
Hillcrest Park (Hillcrest Synthetic) 
E Grade One Day 6 16 Nov 19 Ellenbrook
166 H Sonmale 44* B Morton 36 A Craig 32  H Dayma 3/20 A Jain 2/24 V Patel 2/27
def by AusInd
6/171 M Dave 32 H Mangukiya 29 AN Patel 27 a patel 26  B Morton 2/27 H Sonmale 2/40
Ellenbrook District Open Space (Central Oval) 
Under 17's 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Ellenbrook
v Glen Forrest JCC
Ellenbrook District Open Space (Central Oval) 
Under 15's 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Swan Valley
10/143 B Finlay 38  UA Khokhani 3/5 JS Bethell 3/19
v Ellenbrook
Swan Valley Sporting Club (Main Turf Oval) 
Under 14's 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Swan Athletic Gold
v Ellenbrook Black
5/186(cc) AJ Bennett 29*  J Benson 2/14
Lilac Hill North Turf 
Under 14's 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Ellenbrook Gold
v High Wycombe
6/216(cc) C Sly 50*  
Ellenbrook District Open Space (Central Oval) 
Under 13's 6 16 Nov 19 Ellenbrook
100  S Scharenguivel 4/4
def by Swans
6/101(cc) O Berry 25*  P Patel 3/4
Ellenbrook District Open Space (North Oval) 
Under 12's 5 16 Nov 19 Ellenbrook Black
6/191 N Anand 53* C Freeman 25*  W Royer 2/28 S Steele 2/38
def Chittering JCC
140  K Gujjar 2/5
Aveley Primary School 
Under 12's 5 16 Nov 19 Ellenbrook Gold
6/203(cc) J Bibby 35* S Hilton 34*  B Gilkison 2/24
def Kalamunda CC
27  S Hilton 2/2 L Sullivan 2/3 K Fernie 2/5
Charlottes Vineyard 1 
Under 11's 5 17 Nov 19 Ellenbrook Red
11/151  
def by High Wycombe Red
13/154  J Shadbolt 5/12 M Wijesiri 3/8
Ellenbrook District Open Space (North Oval) 
Under 11's 5 17 Nov 19 Darlington Junior CC
13/164(cc)  B Ginn 3/24 M Lines 2/10 K Taylor 2/15
def by Ellenbrook Black
8/177(cc)  
Darlington Oval 
Under 11's 5 17 Nov 19 Ellenbrook White
8/190(cc) F Enever 25*  A Sharma 3/10 A Pulimalayil 2/22 A Pulimalayil 2/24
def Kalamunda Blue
16/65(cc)  M Sykes 3/3 (inc hat-trick) P Adcock 3/5 B Johnson 3/10 C Brown 2/1
Charlottes Vineyard 1 
Under 11's 5 17 Nov 19 Ellenbrook Gold
8/196(cc) T Waters 29*  J Carver 2/28
def Chittering JCC
10/105(cc)  A Ferullo 2/8 T Waters 2/13
Ellenbrook District Open Space (South Oval) 
Under 10s Friday / Sunday Spring 5 17 Nov 19 Eastern Hills JCC
6/191(cc)  S Sinagra 3/35
def Ellenbrook Black
11/117(cc)  M Moiler 3/9 S Nimmo 2/9 w ashworth 2/10
Elsie Austin Oval 
Under 10s Friday / Sunday Spring 5 17 Nov 19 High Wycombe Blue
7/130  
def Ellenbrook White
7/129  
Scott Reserve 3 
Under 10s Friday / Sunday Spring 5 17 Nov 19 Chittering JCC
14/77(cc)  C Moir 4/8 B Swan 4/15 K Power 3/12 H Storer 2/17
def by Ellenbrook Gold
2/227(cc) B Swan 40* T Cameron 33* C Moir 28*  
Muchea Arena Oval 
Under 10s Friday / Sunday Spring 5 17 Nov 19 Ellenbrook Red
9/165 C Ciornei 42 M Waraich 25*  M Ferrari-Field 4/19
def by Kalamunda Green
8/176  C Ciornei 4/37 A Broun 3/30
Aveley Primary School 
F Grade One Day 6 16 Nov 19 Dianella
def by Ellenbrook
Deschamp Reserve 
Perth Scorchers Women's Cricket League SpringNorth 5 17 Nov 19 Ellenbrook Rangers
6/137(cc) T Lines 27*  KR Barnes 2/4 K Jeffrey 2/11
def Swan Valley
7/110(cc) J Demeza 29*  T Lines 4/7
Ellenbrook District Open Space (South Oval) 
U15s - North - PSGL 5 16 Nov 19 Swan Athletic / Caversham JCC
3/162(cc) S D'Addario 48* K Vinning 35  
def Ellenbrook
64  S D'Addario 2/0 SJ Manolini 2/9
Baskerville Oval